Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
cornus-mas4

Geltonžiedė sedula - CORNUS MAS P15C1.5/P11X11X21C2 30+CM

Prieinamumas:Medelyne yra iki 78 prekių
Produkto kodas:019CORMAS(79)6-1|7-1
4,99 €
4,12 €
universalus uogakrūmis, savidulkis

Aprašymas

Vertingas didelis uogakrūmis ar nedidelis šakotas medelis.

Skirtingai nei japoninė sedula, gali augti vėjuotose vietose. Užauga iki 4x4 m platus šakotas krūmas. Galima formuoti medelio forma, tik derlingumas bus ženkliai mažesnis, kaip ir derliaus pasiekiamumas.

Uogos gali būti valgomos šviežios, džiovintos ir perdirbtos. Skonis rūgštokas, visiškai prinokusių panašus į slyvų. Sudetyje turi mažai pektinų, todėl uogienėse pridėkite aronijų ar kitų pektinais turtingų vaisių. Galite išbandyti mirkytas sūryme, bus panašu į alyvuoges. Vaisiai nemaži, iki 15mm ilgio su dideliu kauliuku viduje. Prinoksta rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, ne vienu metu.

Nors augalas savidulkis, bet derlingumas bus ženkliai geresnis jei sodinsite 2 ir daugiau krūmų. Jauni augalai paprastai turi vyriškuosius žiedus, o brandesni - abiejų lyčių.

Viisiškai nereikli dirvožemiui, auga tiek sunkiuose moliuose, tiek sekliuose kalkėtuose, tiek priesmėlio dirvožemiuose. 

Mūsų parduodamos sedulos padaugintos vegetatyviniu būdu, todėl pirmo derliaus laukiama jau ketvirtais metais, dalis keturmečių sodinukų su žiedpumpuriais. Pažymėtina, kad sodinukai, užauginti iš sėjinukų paprastai pradeda derėti 10-20 metais.

Geltonžiedė sedula labai naudinga bitėms, nes žydi anksti kai tik bitės pradeda skraidyti

Geltonžiedės sedulos skoninės savybės neprilygsta japoninei sedulai, bet augalas turi dar ir gydomųjų savybių, be to sėklos aliejingos.

PFAF organizacijos, tiriančios augalų naudingumą žmogui, skiriama penkiabalėje sistemoje - valgomumas 4 balai, panaudojimas medicinoje 2 balai. 50+kg/ha

Atgal į: 2020