Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
john davisjohn davis

Rožė - Rosa John Davis (skiepyta) kanadietiška

Prieinamumas:Medelyne yra iki 35 prekių
Produkto kodas:twn2320273(50).
7,99 €
6,60 €

stambūs žiedai, aukštis iki 2.1 m, atspari iki -42C

Aprašymas

JOHN DAVIS -

Atspari šalčiui 2B zona, -42C, Lietuvoje dengti nereikia;
- pražysta pakartotinai, kvapnūs žiedai;

- žydi iki pat rudens šalčių
- gali būti naudojama kaip vijoklis (užauga iki 215cm).

Ši 1977 m. kanadietiškos Explorer serijos rožė turi malonų vaisinį aromatą su prieskonių natomis, nors ne visiems jis vienodai juntamas.

Žiedai senovinės formos, rožiniai, nušviesėja iki šviesiai rožinių, pilnaviduriai (40 žiedlapių), vidutinis žiedo skersmuo 9 cm. Žydi kekėmis po 10 - 15 žiedų, visiškai pražydę žiedai parodo vidurį, bet kartais išlieka pilnaviduriais.

Žydėjimas savotiškas, pirma atsilenkia kraštiniai žiedlapiai, vidurys lieka tulpės žiedo formos, vėliau pražysta ir jis. Pirmas žydėjimas, vasaros pradžioje būna labai gausus, per žiedus nesimato lapų, vėliau pakartotinai pražysta jau ne taip gausiai.

Krūmo šakos išlinksta lanku, rožę patogu formuoti kaip laipiojančią. Beveik nereikalauja genėjimo, greitesniam augumui rekomenduojama stipriau patręšti. Lapai smulkūs, blizgūs, naudojant profilaktines priemones - neserga.

Kanadietiškos rožės vadinamos išskirtinėmis dėl savo atsparumo šalčiui, ir nieko nuostabaus, kad jos išvestos Kanados prerijose, Mordene, Manitoboje, kuri randasi 3-ioje USDA šalčio atsparumo zonoje, kur žiemos temperatūros krenta net iki -39C. Mordeno eksperimentinis ūkis, vėliau pavadintas Mordeno tyrimu stotimi, įsteigtas vyriausybės 1915 metais. Ūkyje tradiciškai bandomos rojaus obelys ir javai, bet pasaulyje žinomu jis tapo dėl dekoratyvinių augalų ir, ypač, dėl atsparių krūminių rožių sukūrimo.
Jau nuo 1962 m. pradėtos hibridizuoti “Parkland” serijos rožės, kryžminant Rosa arkansana, kuri, nors ir labai atspari, bet žydi tuščiaviduriais pavieniais žiedais. Dr. Henry Heard Marshall ją sukryžmino su floribundinėmis rožėmis ir taip sukūrė per 40 veislių tarpusavio hibridų. Šiandien žinomiausi jų “Prairie Joy”, “Morden Sunrise”, “Morden Snow Beauty”, “Morden Amorette”, “Morden Blush”, “Morden Fireglow”, “Cuthbert grant”, “Winnipeg parks” ir “Hope for Humanity”. Šios rožės pakenčia iki -35C žiemos šaltį, ir net po ekstremalios žiemos atželia kompaktiškesnis krūmas. Jos atsparios ligoms, reikalauja tik minimalios profilaktikos, sezono metu žydi pakartotinai ir būna visokių spalvų. Analogiškomis savybėmis pasižymi ir kanadietiškos “Explorer” serijos rožės, kai kurios jų pavadintos žinomiausių Kanados meno veikėjų vardais, iš jų žinomiausios “De Montarville”, “George Vancouver”, “J.P. Connel”, “John Cabot”, “John Davis”, “Lambert Closse”, “William Baffin”.

Mordeno tyrimų stoties rožių programa baigėsi 2010 metais, tačiau Morden serijos rožių tolimesnį vystymą perėmė Kanados Medelynų ir Kraštovaizdžio Asociacija (CNLA), ir tęsia genetinius tyrimus.
Parengta pagal Agriculture and Agri-Food Canada (AAFC, Morden, Manitoba, Canada) informaciją.

 >  VISŲ  ROŽIŲ  KATALOGAS

Atgal į: KANADIETIŠKOS