Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
winniwinni

Rožė - Rosa Winnipeg Parks (savašaknė) kanadietiška

Prieinamumas:Medelyne yra iki 41 prekių
Produkto kodas:twn2320851(50).
6,99 €
5,78 €
kompaktiška, žiedai apie 5cm, atspari

Aprašymas

WINNIPEG PARKS - 

Viena gražiausių iš šalčiui atsparių kanadietiškų rožių.
Pumpurai smailūs, žiedai aksominiai, spindintys, vyšnios raudonumo, kartais labiau raudoni, o kartais labiau rožiniai. Žydėjimas gausus ir trunka ilgai- visą vasarą ir rudenį.

Žiedai pusiau pilnaviduriai (apie 20 žiedlapių), parodo geltonus kuokelius, pavieniai arba kekėse iki 5 vnt. Panaši į floribundinę. Lapija gausi, sveika, matinė, krūmas tankus.
U
žauga iki 60-90cm aukščio bei 90-120cm pločio, žydi nepertraukiamai.

Atsparumas ligoms - gerokai aukštesnis už vidutinį. USDA atsparumo zona 4A zona (-35C).

 

Kanadietiškos rožės vadinamos išskirtinėmis dėl savo atsparumo šalčiui, ir nieko nuostabaus, kad jos išvestos Kanados prerijose, Mordene, Manitoboje, kuri randasi 3-ioje USDA šalčio atsparumo zonoje, kur žiemos temperatūros krenta net iki -39C. Mordeno eksperimentinis ūkis, vėliau pavadintas Mordeno tyrimu stotimi, įsteigtas vyriausybės 1915 metais. Ūkyje tradiciškai bandomos rojaus obelys ir javai, bet pasaulyje žinomu jis tapo dėl dekoratyvinių augalų ir, ypač, dėl atsparių krūminių rožių sukūrimo. 
Jau nuo 1962 m. pradėtos hibridizuoti “Parkland” serijos rožės, kryžminant Rosa arkansana, kuri, nors ir labai atspari, bet žydi tuščiaviduriais pavieniais žiedais. Dr. Henry Heard Marshall ją sukryžmino su floribundinėmis rožėmis ir taip sukūrė per 40 veislių tarpusavio hibridų. Šiandien žinomiausi jų “Prairie Joy”, “Morden Sunrise”, “Morden Snow Beauty”, “Morden Amorette”, “Morden Blush”, “Morden Fireglow”, “Cuthbert grant”, “Winnipeg parks” ir “Hope for Humanity”. Šios rožės pakenčia iki -35C žiemos šaltį, ir net po ekstremalios žiemos atželia kompaktiškesnis krūmas. Jos atsparios ligoms, reikalauja tik minimalios profilaktikos, sezono metu žydi pakartotinai ir būna visokių spalvų. Analogiškomis savybėmis pasižymi ir kanadietiškos “Explorer” serijos rožės, kai kurios jų pavadintos žinomiausių Kanados meno veikėjų vardais, iš jų žinomiausios “De Montarville”, “George Vancouver”, “J.P. Connel”, “John Cabot”, “John Davis”, “Lambert Closse”, “William Baffin”.

 

Mordeno tyrimų stoties rožių programa baigėsi 2010 metais, tačiau Morden serijos rožių tolimesnį vystymą perėmė Kanados Medelynų ir Kraštovaizdžio Asociacija (CNLA), ir tęsia genetinius tyrimus.
Parengta pagal Agriculture and Agri-Food Canada (AAFC, Morden, Manitoba, Canada) informaciją.

 

 >  VISŲ  ROŽIŲ  KATALOGAS

Atgal į: KANADIETIŠKOS