Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
rosa william boothrosa william booth

Rožė - Rosa William Booth P22C7 4METAI

Prieinamumas:Medelyne yra iki 6 prekių
Produkto kodas:017ROSWILBOO(6)RZ6-4
15,89 €
13,13 €
gausiai žydi, visapusiškai atspari

Aprašymas

Rožė William Booth pristatyta 1999m.

Labai atspari šalčiui, buvo testuota Kanadoje nuo 2 iki 5zonos, kur be apdengimo (išskyrus natūralią  sniego dangą)  atlaikė -35C , taip pat pasižymi atsparumu rožėms būdingoms ligoms.

Žydi labai gausiai ir pakartotinai, raudonais nepilnaviduriais žiedais, kurių išorė rožinė, kuokeliai geltonos-aukso spalvos. Žiedo skersmuo apie 5 cm, jį sudaro nuo 4 iki 8 žiedlapių. 

5 metų krūmas pasiekia 1,5m aukštį ir 2m plotį. Jauni ūgliai būna purpurinės spalvos. 

 

Dat sutinkama tokiu pavadinimu: AC William-Booth.

Kanadietiškos rožės vadinamos išskirtinėmis dėl savo atsparumo šalčiui, ir nieko nuostabaus, kad jos išvestos Kanados prerijose, Mordene, Manitoboje, kuri randasi 3-ioje USDA šalčio atsparumo zonoje, kur žiemos temperatūros krenta net iki -39C. Mordeno eksperimentinis ūkis, vėliau pavadintas Mordeno tyrimu stotimi, įsteigtas vyriausybės 1915 metais. Ūkyje tradiciškai bandomos rojaus obelys ir javai, bet pasaulyje žinomu jis tapo dėl dekoratyvinių augalų ir, ypač, dėl atsparių krūminių rožių sukūrimo. 
Jau nuo 1962 m. pradėtos hibridizuoti “Parkland” serijos rožės, kryžminant Rosa arkansana, kuri, nors ir labai atspari, bet žydi tuščiaviduriais pavieniais žiedais. Dr. Henry Heard Marshall ją sukryžmino su floribundinėmis rožėmis ir taip sukūrė per 40 veislių tarpusavio hibridų. Šiandien žinomiausi jų “Prairie Joy”, “Morden Sunrise”, “Morden Snow Beauty”, “Morden Amorette”, “Morden Blush”, “Morden Fireglow”, “Cuthbert grant”, “Winnipeg parks” ir “Hope for Humanity”. Šios rožės pakenčia iki -35C žiemos šaltį, ir net po ekstremalios žiemos atželia kompaktiškesnis krūmas. Jos atsparios ligoms, reikalauja tik minimalios profilaktikos, sezono metu žydi pakartotinai ir būna visokių spalvų. Analogiškomis savybėmis pasižymi ir kanadietiškos “Explorer” serijos rožės, kai kurios jų pavadintos žinomiausių Kanados meno veikėjų vardais, iš jų žinomiausios “De Montarville”, “George Vancouver”, “J.P. Connel”, “John Cabot”, “John Davis”, “Lambert Closse”, “William Baffin”.

Mordeno tyrimų stoties rožių programa baigėsi 2010 metais, tačiau Morden serijos rožių tolimesnį vystymą perėmė Kanados Medelynų ir Kraštovaizdžio Asociacija (CNLA), ir tęsia genetinius tyrimus.
Parengta pagal Agriculture and Agri-Food Canada (AAFC, Morden, Manitoba, Canada) informaciją.

Atgal į: KANADIETIŠKOS