Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
William Baffin

Rožė - Rosa William Baffin (savašaknė) kanadietiška

Prieinamumas:Medelyne yra iki 45 prekių
Produkto kodas:twn2320850(50).
6,99 €
5,78 €
pusiau pilnavidurė, žiedai 6cm, atspari

Aprašymas

WILLIAM BAFFIN -

Išvesta Kanadoje 1974 m., Explorer kolekcijos vijoklis, kordesii hibridas

Žiedai ryškūs rožiniai, žemuogių raudonumo, geltonais kuokeliais, balti aplink vidurį. Lengvo aromato, pusiau pilnaviduriai, 15-20 žiedlapių, vidutinis žiedo skermuo 6 cm, žydi didelėmis kekėmis, plokščia žiedų forma. Pražysta ir pakartotinai.

Krūmas aukštas (200-300cm), platus (120-180cm), išlinkusiomis dygliuotomis šakomis. Maži, blizgūs, vidutinio žalumo lapai.

Šalčio atsparumo zona 2B, -42C.

Gali būti naudojama sode, kaip kiliminė, gyvatvorėms, kraštovaizdyje ar prie kolonos. Labai augi ir ištverminga, pakanti pavėsiui. Rudeniop gali susirgti juodaja dėmėtlige. Visoje Lietuvoje žiemoja nedengiama.

1998 m. rugsėjį Monrealio Botanikos Sode buvo atliktas rožių tyrimas dėl atsparumo juodajai dėmėtligei, miltligei ir rūdims. Henry Kelsey buvo viena nedaugelio rožių, kurių pažeidžiamumas 0

Taip pat tai viena nedaugelio rožių, sėkmingai praėjusių 10-mečius bandymus Longvudo soduose.

 

Kanadietiškos rožės vadinamos išskirtinėmis dėl savo atsparumo šalčiui, ir nieko nuostabaus, kad jos išvestos Kanados prerijose, Mordene, Manitoboje, kuri randasi 3-ioje USDA šalčio atsparumo zonoje, kur žiemos temperatūros krenta net iki -39C. Mordeno eksperimentinis ūkis, vėliau pavadintas Mordeno tyrimu stotimi, įsteigtas vyriausybės 1915 metais. Ūkyje tradiciškai bandomos rojaus obelys ir javai, bet pasaulyje žinomu jis tapo dėl dekoratyvinių augalų ir, ypač, dėl atsparių krūminių rožių sukūrimo. 
Jau nuo 1962 m. pradėtos hibridizuoti “Parkland” serijos rožės, kryžminant Rosa arkansana, kuri, nors ir labai atspari, bet žydi tuščiaviduriais pavieniais žiedais. Dr. Henry Heard Marshall ją sukryžmino su floribundinėmis rožėmis ir taip sukūrė per 40 veislių tarpusavio hibridų. Šiandien žinomiausi jų “Prairie Joy”, “Morden Sunrise”, “Morden Snow Beauty”, “Morden Amorette”, “Morden Blush”, “Morden Fireglow”, “Cuthbert grant”, “Winnipeg parks” ir “Hope for Humanity”. Šios rožės pakenčia iki -35C žiemos šaltį, ir net po ekstremalios žiemos atželia kompaktiškesnis krūmas. Jos atsparios ligoms, reikalauja tik minimalios profilaktikos, sezono metu žydi pakartotinai ir būna visokių spalvų. Analogiškomis savybėmis pasižymi ir kanadietiškos “Explorer” serijos rožės, kai kurios jų pavadintos žinomiausių Kanados meno veikėjų vardais, iš jų žinomiausios “De Montarville”, “George Vancouver”, “J.P. Connel”, “John Cabot”, “John Davis”, “Lambert Closse”, “William Baffin”.

 

Mordeno tyrimų stoties rožių programa baigėsi 2010 metais, tačiau Morden serijos rožių tolimesnį vystymą perėmė Kanados Medelynų ir Kraštovaizdžio Asociacija (CNLA), ir tęsia genetinius tyrimus.
Parengta pagal Agriculture and Agri-Food Canada (AAFC, Morden, Manitoba, Canada) informaciją.

 >  VISŲ  ROŽIŲ  KATALOGAS

Atgal į: _2020 rožės