Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
Akcija
gunnera27.jpggunnera27.jpggunnera27.jpg

Brazilinė gunera (Čilinis rabarbaras) - Gunnera Manicata 9Ø iki vasaros neturėsime

Prieinamumas:Medelyne yra iki 1 prekių
Produkto kodas:twn2307752(0)*
9,95 €
6,99 €

didžiausias daugiametis žolinis augalas Žemėje po banano

Aprašymas

Ko gero, tai didžiausias daugiametis žolinis augalas Žemėje po banano. Galbūt todėl kartais vadinamas "dinozaurų maistu".

Augalo aukštis ir plotis - 2 ir daugiau metrų.  Auginamas nuo šaltų vėjų apsaugotose pusiau pavėsingose vietose.

Gerai atrodo prie vandens telkinių, greičiau auga šiltesnėje vietoje. Mėgsta purią, derlingą dirvą, augimo metu dažnai tręšiamas, kad pasiektų įspūdingą dydį.

Lietuvos klimato sąlygomis, vėlyvą rudenį, nušalus lapams,  mulčiuojama 25-50 cm sluoksniu sausų pjuvenų, durpių ar lapų ir uždengiama neperšlampančiu dangčiu.
Kuo šaltesnėje Lietuvos vietoje gyvenate - tuo storesniu sluoksniu mulčiuokite. Peršalus dirvožemiui - žūsta.

Gunerai reikalinga gan šlapia vieta. Geriausia nusipirkti paprastą 95 litrų kubilą, pradurti ar pragręžti dugne porą skylių,

pripildyti durpių ir perlito mišinio (kad labai sunkus nebūtų ir dviese būtų galima pernešti), jame pasodinti, tręšti ir laistyti arba kur šlapia pastatyti su vazonu.
O žiemai įsivežti karučiu į garažą ar kitą vėsią patalpą, rūsį.

O paskui balandį pervežti į šiltnamį, o birželį - į lauką. Galima tvenkinyje, baseine užmerkti vazoną iki pusės ar iki briaunų.

Galima atskirti dalį augalo ir parsinešti vazone į patalpas, o kitą surizikuoti palikti pasodintą lauke, kur nors drėgnesnėje vietoje.

Užpilama daug lapų ir uždengiama, kad neperšaltų žemė ir neprilytų, neprisnigtų, neperšaltų kiaurai. O pavasarį atidengiama. Lapai tada keliauja į kompostą.

Atgal į: UŽUOVĖJA