Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
Humulus lupulus

Paprastasis apynys - Humulus lupulus 2METAI S 1/1 P išparduota užsakote 2021 metams

Prieinamumas:Išankstinė rezervacija 0 prekių
Produkto kodas:eber456(25).
4,99 €
4,12 €
itin derlingas valgomasis apynys

Aprašymas

Deri gausiai rugpjūčio mėn. dera daugybė apynių. Puikaus kartoko, vaisiško ir šiek tiek pikantiško aromato. Geriausia auga šiek tiek rūgščiame, gerai drenuotame dirvožemyje. Aukštis 1,5-3 m, plotis iki 1m. Atsparus šalčiui 4 zona, -34C. 

Apyniai auga įvairiose dirvose, išskyrus labai kalkėtas. Labiausiai mėgsta gilų priemolį ir užuovėją. Pakenčia sausras, pakenčia pavėsį. 

Valgomi ne tik apynio spurgai. Verdami jauni lapai ir ūgliai, skonis unikalus ir, daugumos nuomone, delikatesinis. Jaunus lapus galima vartoti salotoms (iki birželio pradžios). Iš lapų gaminama raminančio poveikio turinti arbata. Moteriškųjų augalų spurgai naudojami kaip alaus aromatizatorius ir konservantas. Jie taip pat turi vaistinių savybių. Eteriniai aliejai ir augalo ekstraktai naudojami gėrimams, pieno desertams, saldainiams, pudingams ir kepiniams.

Spurgai no neatmenamų laikų naudojami žolininkų; dažniausiai dėl savo raminančiojo, nuskausminančio, tonizuojančio poveikio kūnui ir sielai. Jų stiprus kartus skonis gali stiprinti ir skatinti virškinimą.

Apynys kryžmadulkis, augalai būna vyriški arba moteriški. Lytį galima atskirti augalams pražydus.

Atgal į: UŽUOVĖJA