Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
sevcenkossevcenkos

Persikas (posk. vyšninė slyva) - Prunus persica SHEVCHENKO (ŠEVČENKOS)

Prieinamumas:Medelyne yra iki 8 prekių
Produkto kodas:ZAS147(50).
10,99 €
9,08 €

savidulkis

Aprašymas

SHEVCHENKO - 

Ukrainietiška persikų veislė, medžiai vidutiniškai augūs, greitai pradeda derėti ir dera kasmet. Vaisiai vidutinio dydžio, 60 - 80gr., pailgos, kiek suplotos formos, geltoni, rausvu šonu, sunoksta liepos pabaigoje. Minkštimas baltas, labai sultingas, gero skonio, ypač tinka perdirbimui – kompotams, džemams. Augalas savidulkis.

Persikai ir nektarinai (Prunus persica, P. persica var. nectarina)
Lietuvoje per dešimtmečius yra rajonuotos ir akiavimo būdu dauginamos šios veislės: Maira, Sočnyj, Ševčenkos, Inka, Sigla, Dniepro, Redgold, Harco.
Jų atsparumas šalčiui didesnis, nei importinių medžių, pirmiausia dėl naudojamo poskiepio (vyšninė slyva) ir dėl veislės tinkamumo mūsų klimatui.
Visi persikai ir nektarinai yra savidulkiai (derės vienas pats), dažnas žydi jau pirmais metais ir jau visi deri nuo trečių metų. Medžių ilgaamžiškumas - iki keliolikos metų, arba iki pirmos ekstremalios žiemos, jei pasodinsite netinkamoje vietoje.
Ideali vieta - šilčiausia sodo vieta, užuovėjoje nuo sausų šiaurės ir rytų krypčių vėjų, šešėlyje nuo rytų ir pietryčių saulės ankstų pavasarį, ten kur mažesni temperatūros šuoliai, ne dauboje, geriau šlaite ar ant kalnelio, kur mažiau būdingos vėlyvosios šalnos.
Ideali dirva - kaip ir kitiems stambiavaisiams kaulavaisiams - nerūgštį, pakalkinta, bent vidutinio ir aukštesnio derlingumo priemolis, molis, priesmėlis (praturtintas kompostu).

Genimi panašiai kaip vyšnios ir nektarinai. Kadangi dera pagrinde vien ant pernykščių ūglių, genėjimo tikslas pakeisti senuosius derėjusius ūglius naujais. Lietuvos klimato sąlygomis perspektyviausia formuoti vėduokle (kordonu) prie pietinės ar pietvakarinės  sienos, nes taip patogu apsaugoti agroplėvele: vaisius nuo paukščių, kamienus  - nuo staigių temperatūros pokyčių ankstyvą pavasarį, o, svarbiausia, žiedus - nuo nušalimo šaltomis naktimis.

Lietuvoje užaugintų vaismedžių sodinukų kokybė yra griežtai reguliuojama Augalininkystės tarnybos, ir atitinka aukštesnius reikalavimus ligų kontrolei, nei dauguma importinių sodmenų, o ant kiekvieno vaismedžio privalo būti augalo pasas su griežčiausia SP-B2 nuoroda. Todėl Lietuvoje, skirtingai nei pvz. Lenkijoje, pažabotas nepagydomos bakterinės degligės ir kitų pavojingų ligų plitimas.

Visiems sodinukamas taikoma prigijimo, kokybės ir veislės atitikimo garantija.

Užsakymo nuoroda:

https://www.vitaflora.lt/lt/vaismedziai-vaiskrumiai/persikai

Visi vaismedžiai:
https://www.vitaflora.lt/lt/vaismedziai-vaiskrumiai

Specializuota tik vaismedžių grupė FB, junkis, dalinkis patirtimi ir tobulėk: https://www.facebook.com/groups/fructus

Augalų pristatymo grafikas: https://www.vitaflora.lt/lt/pavasario-grafikas

Atgal į: UŽUOVĖJA