Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
endless_summer_bloomstar7

Darželinė hortenzija ENDLESS SUMMER BLOOMSTAR (MĖLYNA SP.) - Hydrangea macrophylla Endless Summer Blue Bloomstar P23C5 (pavasariui)

Prieinamumas:Medelyne yra iki 15 prekių
Produkto kodas:twnwebshop(17)
24,99 €
20,65 €

žydi ir ant pirmamečių ūglių, nuo kovo pab. pateikiama jau su žiedais !

Aprašymas

Jums daugiau nebereiks kasmet iškasinėti hortenzijų.

Endless Summer hortenzijos atrastos Verno Blacko 1983 metais. Ji sužavėjo kūrėją žiedų kiekiu ir augalo atsparumu 4 zonoje (-35C), kurioje paprastai darželinės hortenzijos prastai žiemoja ir nežydi, nes žiedinius pumpurus brandina ant ankstesnių metų ūglių, kurie šaltomis žiemomis nušala

1988 metais Endless Summer tyrė JAV mokslininkas Dr. Mike Dirr. Jis buvo nustebintas šia veisle, ypač dėl jos gebėjimo žydėti ant naujų, šiųmečių ūglių. Taip prasidėjo jų veisimas Bailey medelyne. 

Remiantis patirtimi nustatyta:

- Endless summer yra darželinė hortenzija su šviesiai rožiniais žiedais dirvose su žemu aliuminio kiekiu, ir mėlynais žiedais rūgščiose dirvose su pakankamo aliuminio kiekiu.

- Žiedų dydis 11 - 15 cm auginant sode ir iki 18 cm auginant konteineriuose.

- Unikaliausias jų bruožas - gebėjimas pražysti ant naujų ūglių. Jei pradedantys augti ūgliai bus nukirpti pusiau, ženkliai padidėja žiedų skaičius. Nužydėjusių žiedų šalinimas skatina pakartotinį žydėjimą. Lietuvos sąlygomis lauke žydi nuo liepos iki rudens šalnų, o vazonuose jau nuo birželio.

- Žiemoja 4 zonoje, -32C, todėl tinkama auginti atšiauriausiose Lietuvos vietose.

- Gerai lapota, ir lapai atsparūs miltligei. Jie ženkliai atsparesni miltligei nei dauguma kitų panašių, pvz. už Nikko Blue

- Endless summer yra perspektyvi auginti vazonuose, nes pražysta ant naujų ūglių šiltnamiuose, be natūralaus žiemojimo. Šiuo metu tai tiriama Dr. Neil Anderson Minesotos Universitete.

- Subrendę augalai gali pasiekti 100+ cm aukštį ir plotį.

PRIEŽIŪRA

- Kaip ir kitos darželinės hortenzijos, ji lėtai keliasi iš žiemos miego jau įšilus žemei. Tai gali būti gegužės pabaiga ar birželio pradžia. Būkite kantrūs, po šaltos žiemos jauni ūgliai išaugs tiesiog iš žemės

- Pradėjus augti, nukirpkite senus negyvus ūglius. Jei pageidaujate mėlynų žiedų, tai pats laikas patręšti aliuminio sulfatu.

- Liepos viduryje pamatysite žiedų užuomazgas

- palaikykite drėgmę dirvoje iki pat užšalimo.

- po Joninių nebetręškite, kad augalas deramai pasirengtų žiemai

- nukirpkite krūmus iki 20-25cm. Jums reikės uždengti augalą žiemai. Tinka lapai, pjuvenos ir kitos panašios medžiagos

- neuždenkite augalo anksčiau laiko. Paprastai dengiama lapkričio pabaigoje, kuomet dengiate kitas daugiametes

 

Atgal į: KOTEDŽAS/ NEFORMALUS