Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
tamaristamaris

Vyšnia (posk. kvapioji vyšnia) - Prunus cerasus TAMARIS

Prieinamumas:Išankstinė rezervacija 0 prekių
Produkto kodas:ZME007(5)
9,98 €
8,25 €

žemaūgė, atspariausia ligoms, itin sodraus skonio, savidulkė, pavasariniam užsakymui rinkitės kitą kodą !

DĖMESIO ! PREKĖS NĖRA, PATEIKIMAS ŠIEMET NEGARANTUOJAMAS

Aprašymas

TAMARIS – medis žemaūgis, 1,5-2 m., vainikas apvalus, kompaktiškas. Uogos gana stambios, apie 5 gr., tamsiai raudonos, gaivaus skonio. Vaisiai sunoksta liepos antroje pusėje, veislė labai derlinga, linkusi persikrauti derliumi, todėl būtinas genėjimas. Medis atsparus šalčiui, tačiau žiedpumpuriai jautroki, geras atsparumas kokomikozei. Veislė savidulkė, bet geriau deri su Turgenevka, Žagarvyšne.

Vyšnios, kitaip nei kiti kaulavaisiai toleruoja dalinį pavėsį, tad tinkamos auginti ir šiaurinėje sklypo pusėje. Dauguma vyšnių yra savidulkės, jos yra mažiau augios nei trešnės, todėl tinkamos auginti ir labiau mažuose soduose, galima auginti prie sienos formuojant vėduokle.

 

 Kitaip nei trešnės, vyšnios augina derlių ant pernykščių ūglių, todėl svarbu genint išlaikyti balansą tarp senų derančių šakų ir naujųjų. Smulkius genėjimo darbus galima atlikti pavasarį praėjus šalčiams, pagrindinis senesnių medžių genėjimas atliekamas po derliaus nuėmimo vasarą. Vyšnios, kaip ir kiti kaulavaisiai turi būti auginamos neutralioje (nešarmingoje ir nerūgščioje) dirvoje, apsaugotose nuo vėjo šiltesnėse vietose, ne dauboje, geriau ant kalnelio.

 

 Jei krenta pumpurai ar neprinokę vaisiai labiausiai tikėtina dėl sausros, užmirkimo, žemos temperatūros ir paukščių.

 

 

 

 

 

 

 

Atgal į: _2019 ruduo atsiemimas didmiesčiuose