Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
sambucus-nigra

Juoduogis šeivamedis - SAMBUCUS NIGRA P15C1.5 20-40CM (genėtas)

Prieinamumas:Medelyne yra iki 10 prekių
Produkto kodas:019SAMNIGRA(20)36-4
3,48 €
2,88 €
daugiafunkcinis augalas, auga bet kokioje neužmirkstančioje dirvoje

Aprašymas

Šeivamedžiai auga bet kokioje neužmirkstančioje dirvoje, įskaitant sunkias molio dirvas ir labai kalkėtas dirvas. Gerai pakenčia genėjimą, todėl galite suteikti norimą formą.

Juoduogis šeivamedis - tai ne tik nuostabus dekoratyvinis augalas, tai vertingas vaistinis uogakrūmis, uogos gali būti vartojamos šviežios (gali būti kartokos), o dažniausiai vartojamos perdirbtos įvairiausiais būdas: džiovintos, uogienėse, konservuotos, padažuose, pyraguose, taip pat tinka vynui gaminti.

Žiedai traškūs ir sultingi, aromatingi, vartojami kaip gaivinantis užkandis karštą vasaros dieną arba gaiviuose kokteiliuose. Labai tinka kaip priedas agrastų džemui, taip pat putojančiam vynui ir saldžiai arbatai gaminti. Pritraukia vabzdžius.

Aukštis bei plotis 180 - 240 cm.

Įvairios augalo dalys (išskyrus šaknis) plačiai naudojamos medicinoje.

Nugenėtos šakos aktyvuoja kompostą, šis supūna greičiau. Močiutės juos sodindavo kaimo sodybose po langais, kad lapų skleidžmas kvapas atbaidytų muses. Žinoma daugybė šio augalo panaudojimo būdų, ir tai vienas vertingiausių sodo augalų.

Nuo vėlyvų pavasario šalnų gali apšalti jauni ūgliai, bet visuomet atželia. Labai tinka auginti vėjuotame Lietuvos pajūryje, pakenčia užterštą ar druskingą orą. 

Atgal į: Vertingi vaisiai