Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
124696a358c1461a2feef1186203239c

Pelkinis ąžuolas - Quercus palustris P22C5 70-130CM vienakamienis 1st

Prieinamumas:Medelyne yra iki 21 prekių
Produkto kodas:019QUEPALUST**
5,99 €
4,95 €

atsparus šalčiui-34.5C, pakenčia šlapias vietas

Aprašymas

Kilęs iš šiaurės rytų ir centrinės Š. Amerikos, kur sutinkamas derlingose dirvose, žemumose, moliuose. Toleruoja užpelkėjausias vietas, laikiną šaknų užmirkimą. Auga palyginti greitai ir per šimtą metų gali užaugti iki 25m aukščio ir 8 pločio.

Savidulkis, deri nuo 15-25 metų. Gilės gali būti naudojamos kavai gaminti.

Augs priemolio ir molio dirvose. Gražus medis, gerai atrodo pavieniui, taip pat perspektyvus miestų alėjose. Jauni augalai pakenčia pavėsį. 

Ąžuolas - reliktinis Lietuvos medis ir vienas iš svarbiausių mūsų krašto simbolių. 
Jo gilės maitina ne tik miško gyvūnus ir tinka ne tik kavai gaminti. Senovėje iš jų ruošdavo putrą, miltai dedami į duonos kepinius, gaminami net saldėsiai. Jos gerina apetitą ir turi daug reikalingų mikroelementų.
Dendrologų susirūpinimą kelia ąžuolų nykimas, jų belikę miškuose vos 2 proc., jie kertami eksportui, o atsodinti nespėjama. Besikeičiant klimatui, daugėjant kaitrų ir sausrų šie medžiai silpsta ir nyksta natūraliai: mažėjant gruntinio vandens lygiui, esant itin vėlyvoms pavasario šalnoms, šiltais ir drėgnais periodais puola lapsukis ir miltligė. 
Lietuvoje natūraliai auga paprastasis ąžuolas ir sparčiai plinta raudonasis ąžuolas, kuris nereiklus dirvai ir vietai. Esama ir kitų auginti perspektyvių, atsparių ir vertingų ąžuolų rūšių, išvesta daug dekoratyvinių formų. 
-35C laipsnius šalčio išlaiko pelknis (palustris), dvispalvis (bicolor), raudonasis ir dauguma kitų rūšių ir hibridų.
Prie sodindami ąžuoliuką pasirūpinkite, kad jis augtų tinkamoje vietoje ir dirvoje. Nepakanka vien iškasti didesnę duobę ir pripilti komposto, juk ąžuolas ne obelis, augs ne 20, bet 2000 metų toje pačioje vietoje. Dzūkijos smėliuose iškasant dideles duobes galima auginti nebent žemaūges skiepytas dekoratyvines formas arba sodinti arti vandens telkinių. Ąžuolai mėgstą turtingą nerūgščią, drėgmę išlaikančią (pvz. priemolio) dirvą. Gerai auga vietose kur aukštas gruntinis vanduo. Mėgsta augti kitų medžių apsuptyje, tačiau pavėsiui atsparūs tik jauni augalai, todėl ąžuolams augant, teritoriją aplink juos reikės šviesinti, iškirsti trumpaamžius medžius ar krūmus, o ilgaamžius derėtų iškart sodinti atokiau, kad pakaktų vietos ateityje.
Siekiame, kad augalai džiugintų jus ilgus metus ir jei turite tinkamą augimvietę, kviečiame pasirinkti ąžuoliuką iš mūsų asortimento: www.vitaflora.lt/search/quercus

 

Atgal į: Vertingi vaisiai